Sahara Woman

טיול נשים למרוקו

מרוקו, מדינה של צבעים עזים ומסתורין. ארץ של  ניגודים ונופים ציוריים. פסגות מושלגות, דיונות חול, קסבות, כפרי ברברים מיסטיים, שווקים שוקקים ואנשים מכניסי אורחים. רוצה להרגיש ולחוות את מרוקו האותנטית? בואי אתנו לטיול מקיף ועמוס בחוויות ייחודיות של שכרון חושים. טיול של 13 ימים בהדרכת יפה מלכה
 

לפרטים על טיול
לפרטים על טיול

יום 1: ת"א – מרקש – רבאט – 26.3.19

נצא בטיסה דרך מדריד וננחת לקראת אחרי הצהרים המוקדמים במרקש. במרקש נעצור להתרעננות  ולבילוי קצר בעיר. משם נמשיך בנסיעה אל העיר

רבאט. ארוחת ערב ולינה ברבאט.

יום 2: רבאט – שפשוואן – 27.3.19

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר רבאט, בירת מרוקו שהוכרזה ב-2012 כעיר מורשת עולמית. נבקר ברחבת וגני ארמון המלך, במאוזוליאום של חסן ה-2, נצפה בנהר הבורגרג הזורם בעיר ונסע אל בקסבת אל-הודייה הציורית שעל שפת האוקיאנוס. נסייר ברחובות הצרים. לאחר הסיור נמשיך את דרכנו דרך הרי הריף אל העיירה הקסומה שפשוואן המפורסמת בזכות הצבע הכחול בה צבועים בתי העיירה. נצא לסיור ערב בעיירה ונתחיל לספוג את האווירה המיוחדת שלה.  ארוחת ערב ולינה בשפשוואן.

יום 3: שפשוואן -  פאס – 28.3.19

את תחילת היום נקדיש לסיור בשפשוואן, העיר הכחולה. נסייר ברחובותיה המזמינים, בשוק המקומי וכן ב"ראס אל מה"- המעיין בו נשות הכפר מכבסות. נספוג את האווירה המיוחדת של העיירה. ניפרד משפשאואן ומהרי הריף ונצא לעיר פאס – מייסודם של שושלת האידריסים. העיר שוכנת למרגלות הרי האטלס התיכון. בערב נצא לסיור רגלי לארמון המלך. ארוחת ערב ולינה בפס.

יום 4: פאס – 29.3.19

את היום נקדיש לסיור בעיר פאס. לאחר תצפית על העיר המרהיבה, אחת מהערים האימפריאליות של מרוקו, נצא לסיור בין סמטאות ושווקי העיר העתיקה שוקקי החיים. נבקר במלאח, הרובע היהודי של העיר, נלך לצפות בארמון המלך ובשבעת שערי הברונזה המרשימים, נראה את ביתו של הרמב"ם, נבקר בבתי מלאכה שונים, חנויות בדים צבעוניות, נצפה בעבודות הקדרים ורוקעי הנחושת ונראה את שוק הבורסקאים שם נוכל לצפות בתהליך עיבוד העורות. בערב נצא לבילוי ערב פולקלור וחפלה מרוקאית כולל משקה ראשון. במידה והזמן יאפשר נבקר במול המקומי החדש. ארוחת ערב ולינה בפס.

 

יום 5: פאס – איפראן – אר-ראשידייה – ארפוד 30.3.19

אחרי ארוחת הבוקר נצא מפס  וניסע דרך יער אלונים אל העיירה איפראן המכונה 'שוויץ של מרוקו'. נמשיך בדרכינו ונחצה את הרי האטלס התיכון ונעשה אתנחתא באזור מידלט. ניסע לאורך כפרי הנוודים של נהר הזיז עד לנאות הדקלים של חבל תאפילאלת. נמשיך אל אר - ראשידייה ומשם לעיר ארפוד הממוקמת בנאת מדבר בסהרה. ניסע ונתמקם באורחן קסבת טימבקטו המיוחדת. ארוחת ערב ולינה לצד דיונת מרזוגה בסהרה, במלון קסבת טימבקטו המיוחדת.

יום 6: גמלים אל דיונת מרזוגה –קניון הטודרה – טודרה - טנריר 31.3.19

הבוקר נשכים קום ונצא בשיירת גמלים לדיונות אל עבר דיונת מרזוגה שם נהנה מזריחת השמש המדהימה במדבר. נחזור לבית המלון לארוחת בוקר. משם נצא לדרך בג'יפים ונתארח באוהל של משפחה ברברית החיה במדבר. נמשיך לראות את מאובנים במדבר "אמוניטים". נבקר את בפוגארות, שרשרת בארות שסיפקה מים במדבר. ניפרד מהג'יפים ונמשיך אל עמק הטודרה שם נצא לסיור בקניון הטודרה  המרשים עם קירות הסלע האדירים. נערוך סיור בכפר טודרה ובמפעל השטיחים שבמקום. ארוחת ערב ולינה בטנריר.

יום 7: טנריר - ווארזאזאת – 1.4.19

היום נעזוב את עמק הטודרה היפיפה ונסע לעיירה "קלעה מגונה" עיר שרוב תושביה מתפרנסים מתעשיית הוורדים. בדרכינו נצפה על עמק הדאדס המרחיב ביופיו. נמשיך בדרך אלף הקסבות לעיר ווארזאזאת השוכנת למרגלות האטלס הגבוה והידועה בכינויה "השער למדבר". ווארזאזאת היא גם עיר הסרטים של מרוקו. נבקר באולפני אטלס, שם  צולמו סרטים רבים ומפורסמים כמו: "בבל", "המומיה" , "נסיך מצרים" ועוד. בדרכנו נתפנק בארוחת פיקניק באזור קלעת מגונה. נגיע לווארזאזאת ונערוך סיור פנורמי בעיר שהוקמה ע"י הצרפתים.  בערב נצא לסיור בשוק הלילה המקומי (במידה ויהיה פתוח). ארוחת ערב ולינה בווארזאזאת.

יום 8: ווארזאזאת – קסבת איית-בן-חאדו - מעבר הרועים טיז-נ-טישקה – מרקש – 2.4.19

הבוקר נעזוב את ווארזאזאת  ונתחיל את היום בביקור בקסבת איית-בן-חאדו, אחת הקסבות היפות במרוקו. הקסבה העתיקה שמורה להפליא והוכרזה כאתר מורשת העולמית של אונס"קו. בקסבה נזכה לאירוח חם ומכניס אורחים בבית ברברי(עם כוס תה). נמשיך בנסיעה דרך מעבר הרועים "טיז-נ-טישקה" המרהיב לעמק הדרע. לעת ערב נגיע אל העיר האדומה, מלכת הלבבות מרקש. לאחר ארוחת ערב נצא לכיכר התוססת שהינה הלב הפועם של העיר מרקש. נראה את מעגלי המתופפים, מציירות החינה, מגידות העתידות ואת אזור האוכל המקומי היחיד מסוגו בעולם. לינה במרקש.

יום 9: מראקש -3.4.19

מה לא נאמר על העיר האקזוטית מראקש? את היום נקדיש לסיור בעיר. נבקר בארמון הבהייה, המקסים הבנוי בסגנון אנדלוסי בו תוכלו להתרשם ממיטב האומנות המסורתית של מרוקו. נסייר בסמטאות המלאח היהודי ונבקר בבית הכנסת העתיק של מגורשי ספרד מהמאה ה-15. נבקר בגני המנרה, מסגד הכותובייָה עם המינרט המתנשא לגובה 77מ'. נטייל במתחם הקסבה שם עצור לביקור בבית המרקחת המפורסם של חסן פילאלי בו יסבירו לנו על צמחי המרפא הייחודיים של צפון אפריקה. בארוחת הערב נתארח אצל משפחה יהודית במראקש. לילה במרקש.

יום 10: מראקש -עמק האוריקה – מרקש – 4.4.19

הבוקר נצא ליום שכולו חוויה. נטייל בעמק האוריקה הנמצא לרגלי הרי האטלס הגבוהים. עמק ירוק ופורח. נעצור באחד מהכפרים הברברים השוכנים מעל לעמק. בכפרים בתים בנויים מאבן מקומית ומחוברים בטיט. במקום בעלי מלאכה רבים העוסקים בקדרות אשר מפורסמת בכל העולם. נבקר בבית ברברי, נכיר את תושבי הבית ונתענג על שתיית תה כשמולנו נפרש נוף עוצר נשימה. בצהרים נקיים סדנה של הכנת קוסקוס ונתכבד בארוחה כיד המלך. לאחר מכן נתרכז למפגש בו פטימה תגולל בפנינו את סיפור חייה המרתק. נחזור למרקש. בערב נצא לכיכר ג'מע אל-פנה, נתקשט באיפור חינה מקומית ונהנה מההמולה. ארוחת ערב ולינה במרקש.

יום 11: מרקש - קואופרטיב נשים לייצור שמן ארגן - אסווירה – 5.4.19

בבוקר נצא ממרקש ונסע לאסווירה הציורית, העיר היפה ביותר מכל ערי החוף והבנויה על חצי אי מסולע. באיים הסמוכים לה הקימו הפיניקים מפעל לייצור צבע הארגמן עבור הגלימות האדומות של קיסרי רומא.בדרך נעצור לביקור במטע עצי הארגן, נראה את העזים המטפסות על העצים נבקר בקופראטיב נשים בו מופק שמן הארגן ומוצריו בכבישה קרה. נתוודע לדרך יצורם הייחודית. נגיע לאסווירה, נבקר בקבר הצדיק רבי חיים  פינטו ונמשיך לסיור רגלי בנמל הדייג. נכנס לעיר, נסייר בסימטאות העיר, נשוטט בין סמטאות הגלריות ואמנים, נעלה למבצר התותחים ונתן זמן חופשי. נעלה לאחד מבתי הקפה ונצפה מהם בשקיעה. נגיע למלון לארוחת ערב ולינה אסווירה.

יום 12:  אסווירה - קזבלנקה 6.4.19

את הבוקר נבלה באסווירה ולקראת הצהרים נצא לכיוון קזבלנקה. קזבלנקה, הגדולה בערי מרוקו, נמצאת על החוף האטלנטי. עיר יחסית חדשה, נוסדה בתחילת המאה   ומשמשת כבירה הכלכלית של מרוקו. נמל שלה הוא מהגדולים ביותר ביבשת. נערוך סיור פנורמי בעיר, נבקר ברחבת מסגד חסן השני, אחד המסגדים הגדולים בעולם ניסע על הטיילת ודרך רובע האופנה היוקרתי. נבקר בשוק המקומי. ארוחת ערב ולינה בקזבלנקה.

יום 13: קזבלנקה –  תל אביב – 7.4.19

אחרי ארוחת הבוקר והתארגנות קצרה נסע לשדה התעופה משם נצא בטיסה למדריד ומשם בטיסת המשך לתל- אביב.

IMG_9676 - Copy.JPG
 

מועד הטיול: 26.3-7.4.19

לנרשמות עד ה-15.1.19 - הנחה של 150$ ממחיר הטיול
 

מחיר הטיול כולל

•    טיסות.
•    מלונות. 
•    חצי פנסיון.
•    מידיבוס.
•    כניסות לאתרים. 
•    מדריכה ישראלית מקצועית למרוקו  -  יפה מלכה.
•    ויזה למרוקו
•    תשר לנותני השרות המקומיים
•    ג'יפים במרזוגה.

 

מחיר הטיול איננו כולל

•    טיפ למדריכה הישראלית
•    שתיה
•    ביטוח נסיעות לחו"ל 
•    הוצאות בעלות אופי אישי 
•    כל הוצאה אחרת שאיננה כלולה ב"מחיר כולל"

הערות כלליות

•    הטיול מותנה במינימום 12 מטיילות.
•    גודל הקבוצה לא יעלה על 16 נשים בלבד.
•    סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ"י החלטת המארגנים עקב אילוצים שונים.
•    יתכן שינוי במחיר כרטיס הטיסה עקב עליה במחירי הדלק של הטיסה ומיסי הנמל.
•    המחיר הוא לטסות ושבות עם הקבוצה. כל שינוי בכרטיסי הטיסה, עשוי להוביל לשינוי במחיר הטיול הנובע מעלות שונה של כרטיסי הטיסה והוצאות נלוות הנובעות 
•    בתנאי ההתקשרות פרטי הטיול המלאים המופיעים בטופסי ההרשמה שיישלחו אליכן הם המחייבים.

 

 
 
רוצה להירשם לטיול? שלחי אלינו את פרטייך ונשלח אליך את טופסי ההרשמה