24.2-7.3.14

Salsa Woman
טיול נשים לקובה

שונה, מיוחדת, יצרית, סוחפת, קובה היא אחת המדינות המעניינות בעולם. מי שהציץ בדרך כלל גם נפגע. הצטרפי אלינו לביקור במדינה מרתקת זו, לחוות את המקום, ליהנות מהעושר התרבותי לרקוד ולבלות. טיול נשים מיוחד 
 

הטיול משלב מסלולי הליכה בערים, מועדוני סלסה חושניים ואווירת רחוב צבעונית, מפגש בלתי אמצעיים עם המקומיים, ביקור בשמורות טבע, שייט קטמראן ועוד. השנה תוכלו ליהנות מיומיים לינה בקאזה מקומית בטרינידד וכן מחוף הים הקאריבי הבתולי והיפהפה קאיו סנטה מאריה. כמו כל טיולי אסימון טיולי חוויה ברוח נשית - מובטח לכן טיול בקבוצה קטנה (עד 16 נשים) וביחס אישי. 4-14.2.20 (9 לילות 11 ימים)

לפרטים על טיול
לפרטים על טיול

יום 1. טיסה מתל אביב להוואנה (דרך יעד ביניים)
נצא בטיסה מתל אביב דרך אירופה להוואנה. לאחר נחיתה נסע למלון בהוואנה. נתמקם ונאכל ארוחת ערב.

יום 2. סיור בהוואנה העתיקה, סיור כרכרות, רום, קפה וסיגרים, בילוי במועדון
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ראשון בהוואנה בירתה של קובה. את הבוקר נתחיל בפוסטרלנדיה. נבקר בבית המוזיאון של האמן חוסה פוסטר, המכונה פיקאסו של קובה. בפרויקט משותף עם חברי הקהילה עוטרו בתים רבים בשכונת מגורי האמן בקישוטי פסיפס מרהיבים.  
נמשיך אל ל,Palacio de la Artesania- שם נתנסה בשתיית קפה רום ונלמד כיצד לעשן סיגר קובני.
נכנס אל העיר העתיקה של הוואנה לסיור בין 4 כיכרות העיר המפורסמות. נעלה על כירכרות רתומות לסוסים, לסיור שיעבור בסמטאות הצרות של העיר העתיקה. נטפס לתצפית ייחודית מה"קאמרה אוסקורה" המצאתו של לאונרדו דה וינצי. נמשיך לטיול רגלי על שדרת הפראדו המפורסמת ולאחר מכן ניסע לביקור ברחוב מיוחד המעוטר בעבודות אמנות בסגנון אפרו קובני של האמן סלוודור גונזלס. 
בתום הסיור נחזור למלון. בערב נצא  לבילוי משותף במועדון  לילה מהנה בו נסעד ונהנה מהופעה קובאנית מיוחדת.

יום 3. פרובינציית פינר דל ריאו, מפעל סיגרים, עמק ויניאלס      
לאחר ארוחת הבוקר נצא מהוואנה אל מחוז פינאר דל ריו.  בדרך אל עמק ויניאלס הציורי, נעצור לביקור במפעל לייצור סיגרים קובניים בו נתוודע אל ייצור הסיגרים הקובניים המפורסמים. נמשיך בנסיעה אל עמק ויניאלס נעצור לתצפית מרהיבה ונשמע על התהוותן של הגבעות הסלעיות הענקיות  הקרויות "המוגוטים". בעמק ויניאלס, נמצאים שדות גידול הטבק הקובני, הנחשב לטוב בעולם. נבקר בביתו של חוואי המגדל טבק, נהנה מארוחת צהריים שתוגש במסעדה מקומית בחווה אורגנית. נסע לצפות בציור קיר ענק המצויר על מוגוט, המתאר את התפתחות האבולוציה.
לאחר ביקור קצר בעיירה הקובנית הטיפוסית ויניאלס נחזור בשעות הערב  להוואנה. ארוחת ערב במלון.

יום 4.  הוואנה -  שייט בסירות מהירות בשמורת גואמה - סינפואגוס – טרינידד
בתום ארוחת הבוקר, נשאיר את הוואנה מאחורינו וניסע דרומה. תחנתנו הראשונה היא שמורת הטבע "גואמה", שם נשוט בסירות מהירות אל אי האוצר שם נבקר בפארק שמנציח את האינידאנים, התושבים הראשונים של קובה.
נמשיך בנסיעה אל סינפואגוס העיר הקולוניאלית היפה השוכנת לחופו של הים הקריבי. העיר נוסדה ע"י הצרפתים בשנת 1819 ושגשגה בזכות נמלה ששימש ליצוא סוכר. נטייל  במדרחוב שוקק חיים של העיר ונלך אל פארק מארטי שם נצפה במבנים היסטוריים ביניהם הקתדראלה של סינפואגוס והתיאטרון המרשים ע"ש תומאס טרי. נמשיך ללשון היבשה "פונטה גורדה". אזור מדהים ביופיו, בקצהו נטפס לתצפית מארמון יפיפה הבנוי בסגנון ערבי מורי. נמשיך בנסיעה אל העיר טרינידד אליה נגיע בשעות אחה"צ המאוחרים. נתמקם בקאזה בה נבלה יומיים בביתם של מקומיים ונאכל ארוחת ערב ביתית. לאחר הארוחה נלך לבלות בקאזה דה מוסיקה, המפורסמת של טרינידד שם ניתן לרקוד לצלילי המוסיקה המנוגנת ע"י להקות קובניות מתחלפות.

יום 5. טרינידד - עמק תחנות הסוכר – מנקה יזנגה
הבוקר ניסע אל עמק תחנות הסוכר ונתוודע אל סיפור חייהם של העבדים האפריקניים שהובאו לעבוד בתעשיית הסוכר. נבקר באחוזת Iznaga ונטפס לראש המגדל ששימש לשמירה על העבדים. נטייל בעירה הקטנה ונחוש את חיי הכפר.
נחזור לטרינידד להיכרות עם העיר. אחרי ארוחת הצהריים, נטייל ברחובות העיר המרוצפים אבן ובין בתיה הקולוניאליים. העיר הוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נבקר במועדון "קנצ‘אנצ‘ארה" La Chancharra ונטעם את המשקה המפורסם הנקרא ע"ש המקום. נבקר במוזיאון בו נלמד על חיי המשפחות העשירות שהקימו את העיר, נהיה בפלאזה מאיור, נראה את הקתדראלה הגדולה ביותר בקובה ונותיר זמן לטייל בסמטאות העיר ולביקור בשוק לעבודות יד.
אחרי הצהריים נלך לשיעור בו נלמד את ריקוד הסלסה. בערב תוכלו לצאת לבילוי באחד ממועדוני הסלסה בעיר.

יום 6. טרינידד - שמורת הטבע טופס דה קויאנטס – סנקטי ספיריטוס
אחר ארוחת בוקר נפרד מטרינידד, העיר המיוחדת וניסע  אל שמורת טופס דה קויאנטס המרוחקת כ-20. האזור הוא מרכז התיירות האקולוגית (Ecotourism) של קובה.  לאזור  ערך מדעי רב לחקירת הבוטניקה, הזואולוגיה והאקולוגיה של קובה. 
נטפס על משאיות ספארי שטח ונצא בנסיעה קצרה לשמורת הטבע היפה ''גואנייארה''. שם, נעבור רגלית באפיק נחל שלצדדיו מטעי קפה וצמחיה טרופית מקומית. באזור, מפל שגובהו כ- 32 מטרים. ניתן זמן לרחצה, בבריכות הטבעיות. נמשיך במסלול העובר לצד נחל מלודי ובסוף המסלול נהנה מארוחת צהריים קלה. בתום הסיור ניסע אל סנקטי ספיריטוס. לאחר שנתמקם במלון נצא לסיור בעיר. ארוחת ערב במלון.

יום 7. סנטי ספיריטוס  - סנטה קלרה – קיו סנטה מריה
לאחר ארוחת בוקר נשלים את הסיור בסנקטי ספיריטוס ולאחר מכן נמשיך אל סנטה קלרה המזוהה עם צ'ה גווארה, שהוביל את הקרבות באזור בזמן המהפכה. גופתו שהתגלתה בשנת 1998 קבורה במוזוליאום שבכיכר המהפכה וכאן נמצא גם הפסל הענק לזכרו. נעבור באתר הרכבת המפורסם, מקום הכרעת הקרבות באזור והמהפכה כולה. לאחר סיור קצר בסנטה קלרה, נמשיך אל האי השלו והציורי קאיו סנטה מריה. בדרך לאי ניסע על כביש מרשים שנבנה על האוקיאנוס ואשר יוביל אותנו אל ריזורט  על שפת האוקיאנוס, על בסיס "הכול כלול". 

יום 8. קיו סנטה מריה (החופים הקריביים) שייט קטמראן
לפנינו יום של נופש באי. האוקיאנוס האטלנטי בצבע טורקיז, דקלי קוקוס נוטים לכיוון הים, מנוחה בחוף ים ציורי. בית המלון מציע פעילות שונות ובידור משך היום. לקראת אחר הצהריים, נצא לשייט רומנטי במי הטורקיז, בספינת קטמרן אל עבר השקיעה. בערב נחזור אל הריזורט שם תוכלו ליהנות מתוכניות המלון.

יום 9. קיו סנטה מריה- רמדיוס – הוואנה – מכוניות עתיקות – ערב בואנה ויסטה
לאחר ארוחת הצהרים, נצא בנסיעה מערבה אל הוואנה. בדרכנו נעצור לסיור בעיר הציורית רמדיוס, אחת הערים העתיקות בקובה.  בתום הסיור נמשיך לכיוון הוואנה. בדרך נעצור לתצפית מרהיבה על עמק היומורי. לאחר התארגנות במלוננו בהוואנה, ניסע במכוניות אמריקאיות ישנות אל מרכז העיר שם נהנה מארוחת ערב ומופע להקה קובנית בסגנון ה"בואנה ויסטה".

יום 10. הוואנה – מוזיאון המינגוואי – שדה תעופה
לאחר ארוחת בוקר, ניסע לבקר בכיכר המהפכה. משם נמשיך אל העיירה סן פרנסיסקו דה פאולה שם נטעם מעט מההיסטוריה של המינגוואי שחי באי כ- 28 שנים. נבקר במוזיאון המינגווי שהיה ביתו בשנותיו האחרונות בקובה. בדרך חזרה להוואנה נעצור ב"מבצר אל מורו" לתצפית מרהיבה על העיר. נמשיך לארוחת צהריים שתוגש במסעדה מקומית. נמשיך לטייל, ככל שיוותר זמן, בסמטאות העתיקות ובכיכרות הציוריות והמרכז ההיסטורי שהוכר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. בערב נגיע לנמל התעופה שליד הוואנה ונעלה על טיסתנו חזרה. 

יום 11. המשך טיסה לתל אביב
לאחר מעבר באירופה נגיע בלילה לנמל התעופה בן גוריון.  

נשים שהיו בטיול  הנשים לקובה מגיבות לפוסט על הטיול בפייסבוק

 

מועד הטיול: 4-14.2.20

bird.jpg
הנחה של 150$ לנרשמות עד ה-1.12.19

מחיר הטיול כולל

•    טיסה בחברה סדירה בנתיב תל אביב – הוואנה –תל אביב דרך יעד ביניים באירופה.
•    היטל דלק  ומיסים מעודכן ל- 1.06.2018 וכפוף לשינויים בהתאם להחלטת חברת התעופה.
•    9 לילות בבתי מלון מדרגה ראשונה. חדרים זוגיים (TWIN), ממוזגים עם שירותים צמודים. 
•    כלכלה: חצי פנסיון (למעט ימי העברות\ טיסות). 
•    3 ארוחות צהרים כפי שמופיע בתוכנית הטיול.
•    מלון הכל כלול בקיו סנטה מריה 
•    כל פעילויות הרשומות בתוכנית.
•    אוטובוס תיירים ממוזג ונוח להעברות ובצוע התכנית.
•    תשר לנותני השירותים בחו"ל.
•    כניסות לאתרים עפ"י המצוין במסלול.
•    מלווה מקומי כנדרש בחוק. 
•    מדריכה ישראלית

 

מחיר הטיול איננו כולל

•    ביטוח נסיעות לחו"ל  - חובה ראה הערה בהמשך!
•    הוצאות בעלות אופי אישי 
•    
שתיה
•    ויזה לקובה- 60$
•    כל מה שלא צוין בסעיף "המחיר כולל".
•    תשר למדריך המקומי.

 

הערות כלליות

•    הטיול מותנה במינימום 12 מטיילות.

•    גודל הקבוצה לא יעלה על 16 נשים בלבד.

•    סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ"י החלטת המארגנים עקב אילוצים בשטח והחלטת המדריכים.

•    יתכן שינוי במחיר כרטיס הטיסה עקב עליה במחירי הדלק של הטיסה ומיסי הנמל.

•    המחיר הוא לטסות ושבות עם הקבוצה. כל שינוי בכרטיסי הטיסה, עשוי להוביל לשינוי במחיר הטיול הנובע מעלות שונה של כרטיסי הטיסה והוצאות נלוות הנובעות 

•   מומלץ לעשות ביטוח נסיעות עם ההרשמה לטיול.

•    שימו לב!!! על כל תייר הנכנס לקובה להחזיק ביטוח רפואי התקף בקובה. יתכן ותדרשו להציג את הביטוח עם הכניסה לקובה ולכן עליכן לבקש העתק ביטוח באנגלית. יש להקפיד ולשאול את חברת הביטוח המבטחת אם הביטוח תקף גם בקובה מאחר וחברות ביטוח אמריקאיות לא מבטחות ביטוח רפואי בקובה.

 

בתנאי ההתקשרות - פרטי הטיול המלאים המופיעים בטופסי ההרשמה שיישלחו אליכן הם המחייבים.

 
 
 
רוצה להירשם לטיול? שלחי אלינו את פרטייך ונשלח אליך את טופסי ההרשמה