Namib Woman

טיול נשים לנמיביה

17460

17460

Deadvlei

Deadvlei

בא לך לחוות משהו אחר ומיוחד? בואי לגלות את נמיביה. ארץ של מרחבים אינסופיים, נופים מהמדהימים ביותר באפריקה, תרבות ייחודית, אנשים מקסימים ומגוון גדול של בעלי חיים. נמיביה היא כמו לקוחה מכוכב אחר, גן עדן לאוהבות הצילום. היא תספק לכל מטיילת הרפתקה, בלי הצורך להיות ממש הרפתקנית. 
מדבריות, דיונות אדמדמות, מטובלות בעדרי פילים וזברות, פארק אטושה ומפלי אפופה, מפגשים עם תושבים מקומיים ועוד, בתנאי אירוח טובים, בקבוצה קטנה וביחס אישי 
15 ימים, 30.5-13.6.16

טיול בהדרכת נעמה מורג, מדריכת טיולים באפריקה, ביולוגית בעלת התמחות בחקר הצד החברתי של בעלי חיים. מרצה ומלמדת במכון ויצמן ודוקטורנטית להיסטוריה של אפריקה ובליווי דניאלה שורץ בעלת אסימון טיולי חוויה ברוח נשית.

יום 1: תל- אביב – ווינדהוק
היום נצא בטיסה מתל –אביב לווינדהוק בירתה של נמיביה, אליה נגיע בשעות הצהרים. אחרי שנתמקם במלון נצא לסיור ברחובותיה של העיר ובאתריה ההיסטוריים שם תמצאו תערובת תרבותית אפריקאית ואירופאית. מאוחר יותר נבקר בפרויקט העצמת נשים בקטטורה, עיירת הפחונים שלצד ווינדהוק, ונתוודע מקרוב אל יוזמה ברוכה זו שמטרתה להוציא את הנשים ממעגל העוני.

 

יום 2: ווינדהוק - ססריאם
היום נצא לדרך ונדרים לעבר המדבר העתיק בעולם, מדבר נמיב בן 80 מיליון השנה שמתאפיין בדיונות חול אדומות מהגבוהות בעולם. אחר הצהריים נערוך סיור מדברי באזור, נהנה מהנופים המרהיבים, נצפה בשקיעה ואם יתמזל מזלינו, נוכל לראות כמה מבעלי החיים המאפיינים את הסביבה המדברית. לינה וארוחת ערב בלודג'.

 

יום 3: קניון ססריאם ודיונות סוסוספליי
נשכים קום וניסע לסוסוספליי, אחד מאתריה היפים ביותר של אפריקה. נצפה בדיונות המשנות את צבען בהתאם למיקומה של השמש בשמיים, נתור אחר בעלי חיים וצמחים שמצליחים לשרוד בסביבה הצחיחה, ביניהם גם עצים שמתו לפני 900 שנה ונשתמרו להפליא ובעיקר נצלם ללא הפסקה. נמשיך בסיור בקניון ססריאם המרשים שנמצא בתוך שמורת נמיב נאוקלופט. משך מליוני שנים מימי נהר צוחאב יצרו את הקניון. זהו אחד המקומות הבודדים באזור בו יש מים כל ימות השנה. אחר הצהרים נחזור ללודג' שם נאכל ארוחת ערב.

 

יום 4: ססריאם - קניון קוויסב – סווקופמונד

נעזוב את אזור ססריאם וניסע צפון מערבה, לעיר היפה ביותר בנמיביה, סווקופמונד. בדרך נעצור בקניון קוויסב היפהפה, נסייר באזור שזכה לכינוי 'בקעת הירח' על שם הנוף הייחודי שלו ונתור אחר צמחי הוולוויצ'יה בני מאות השנים, הייחודיים לאזור. אחר הצהריים נגיע לסווקופמונד, עיר בעלת צביון אירופאי שמצידה האחד האוקיאנוס האטלנטי ומצידה השני דיונות חול מרשימות. נצא לסייר בעיר ככל שיותיר לנו הזמן.

 

יום 5: סווקופמונד – וולפיש ביי – נשות ההררו בסווקופמונד

הבוקר נצא לכיוון העיר וולפיש ביי שם נעלה על ספינה ונצא לשייט בו נוכל לצפות במגוון עופות, וכלבי ים שנוהגים להתקרב לספינה. אם יתמזל מזלנו נצפה גם בדולפינים. בשייט נהנה מכיבוד קל, צדפות ושמפניה דרום אפריקאית. בצהרים נשוב לעיירה ונצא לבקר אשת הררו בביתה. ההררו הם קבוצה אתנית גדולה המאופיינת בלבוש מסורתי מיוחד – נשות ההררו נוהגות ללבוש שמלות ויקטוריאניות ארוכות בחומו של המדבר, ולחבוש לראשן כובע המזכיר קרני פרה, בכדי לציין את חשיבותה של החיה בתרבותן.
 

יום 6: סווקופמונד - הרי ברנדברג – ציורי הקיר בטוויפלפונטיין – המוזיאון החי של שבט הדמרה
היום נעזוב את אזור החוף וניסע לפנים המדינה. בדרכינו נעבור לצידו של ההר הגבוה ביותר בנמיביה, הר ברנדברג, שמתנשא לגובה של 2606 מ', נתרשם מהנופים הצחיחים ומהעיירות הקטנות והספורות שפזורות לאורך הדרך. לקראת צהריים נגיע לטווייפלפונטיין, אתר חריטות באבן של אנשי הסאן (בושמנים), האנשים הראשונים שחיו אי פעם בנמיביה. במשך שנים חרטו הסאן על גבי סלעים דמויות של בעלי החיים אותם צדו ושל בעלי חיים שהופיעו בחזיונותיהם. המקום הוא אתר מורשת עולמי של אונסק"ו. אחר הצהריים נבקר במוזיאון החי של בני הדמרה, קבוצה אתנית מקומית בעלת היסטוריה ייחודית. המוזיאון הינו פרויקט אותנטי שמאפשר לבני הדמרה לשמר את תרבותם ולהעבירה לדורות הבאים וכן להוות מקור הכנסה לבני השבט. לינה וארוחת ערב בלודג'.

 

יום 7: טוויפלפונטיין – היער המאובן - אופאוו
נעזוב את טוייפלפונטיין וניסע ליער המאובן, אזור שלמרות היותו מדברי, מספק לנו עדות על האופן בו נראתה נמיביה לפני מאות מיליוני שנים. במקום נוכל לראות מאובנים של עצים בני 280 מיליון שנה, שנשתמרו בדיוק מופלא. נמשיך בנסיעה צפונה לכיוון אזור מושבו של שבט ההימבה. את הלילה נבלה בלודג' במקום, שם נאכל ארוחת ערב.

 

יום 8: יום עם אנשי שבט ההימבה בקאוקולנד

את היום נבלה עם אנשי ההימבה, אחת הקבוצות האתניות המפורסמות ביותר באפריקה, וללא ספק בנמיביה, זאת בזכות המראה הייחודי של חבריה. נשות ההימבה נוהגות למרוח את כל גופן במשחה אדומה ולקלוע את שערותיהן לצמות ייחודיות. גם לגברים ולילדים צמות, תכשיטים ובגדים עשויי עור. מדריך מקומי ייקח אותנו לבקר בכפר טיפוסי בו נכיר את ההימבה, נקבל הסברים על צורת החיים שלהם, התרבות, המנהגים והאמונות. ארוחת ערב נאכל בלודג'. 

 

יום 9: מפלי אפופה

הבוקר נצא ברכבי 4X4  לכיוון הכפר של צ'יף קפיקה. אחרי ביקור בכפר נמשיך בנסיעה צפונה לכיוון אנגולה, המדינה השכנה. האזור הצחיח ישתנה באחת ויחשוף לעינינו נווה מדבר קסום - נהר הקוננה השוצף, שרוחבו כחצי ק"מ. מפריד בין אנגולה לנמיביה. משני צידיו צמחייה עבותה שמזינה בעלי חיים רבים; אך גולת הכותרת של הביקור היא ללא ספק רשת של עשרות מפלים מרהיבים שזכו לשם אפופה, שמשמעו קצף בשפה המקומית.   ארוחת צהרים כלולה. ארוחת ערב בלודג'.

 

יום 10: אופאוו – שמורת הטבע אטושה

אחרי ארוחת הבוקר נצא לכיוון קמנג'אב ומשם נמשיך לצידה המערבי של שמורת הטבע אטושה. זוהי השמורה הגדולה והמפורסמת ביותר בנמיביה, ואחת המפורסמות ביבשת. היא משתרעת על שטח של 22,750 קמ"ר ומושכת אליה אלפי בעלי חיים ביניהן: זברות, ג'ירפות, פילים, אנטילופות, ראמים וגם כ-300 אריות. ייחודה של השמורה בבורות המים שבה, שמושכים אליהם עשרות בעלי חיים בו זמנית. לינה וארוחת ערב בלודג'.

 

יום 11-12: שמורת הטבע אטושה

יומיים בהם נבקר בשמורה מופלאה זו ונצפה במגוון החיות הרחב שלה. בשמורה בורות מים רבים חלקם טבעיים וחלקם מעשה ידי אדם. אל בורות אלו מתרכזים בעלי החיים ושם בעיקר ניתן לצפות בהן. בשמורה נבקר גם ביער סיפורי האגדות, יער עצי מורינגה, מזן ייחודי לאזור זה, עצים בעלי גזע גבשושי. בני שבט הסאן מאמינים שעצים אלו נזרקו בזעם מגן העדן ולכן הם נפלו הפוכים על האדמה. לינה וארוחת ערב בלודג'ים בפארק.

 

יום 13: אטושה – אוקהאנדג'ה – ווינדהוק

היום נצא מהשמורה, חזרה לכיוון הבירה. בדרך נעצור בעיר אוקהאנדג'ה ונבקר שם בשוק מפסלי העץ המקומי.  השוק מושך אליו מקומיים ותיירים כאחד ומאפשר מפגש עם המקומיים. המפסלים העץ ישמחו להראות לכן את דרך עבודתם. אחרי צהרים נגיע חזרה לווינדהוק. ארוחת ערב במלון.

 

יום 14-15: ווינדהוק- תל אביב
ארוחת בוקר במלון אחריה יש אפשרות לצאת לעיר באופן עצמאי. בצהרים נצא לשדה התעופה ונתחיל את דרכנו לארץ

 


מועד הטיול

תאריך יציאה: 30 מאי 2016
תאריך חזרה: 13 יוני 2016