מסע נשים לטיפוס אל פסגת הקילימנג'רו (5895) מ'
 

רוצה לגעת בשמים? הצטרפי למסע נשים אל פסגת הקילימנג'רו, ההר הגבוה באפריקה, מסע של נשים באמצע החיים. לטפס בין נופים מדהימים מהסוואנה דרך יערות הגשם ועד לקרחונים שלמעלה. לצפות בזריחה מעל הפסגה ולהרגיש הכי חופש שיש. חוויה ייחודית של פעם בחיים!
אם: יש לך כוח רצון ואמונה בעצמך, את מיטבת לכת (רצוי ניסיון בטרק), מוכנה לאתגר פיזי ומנטלי, בעלת רוח הרפתקנית – את כנראה מתאימה למסע. 
המסע כולל 4 טיולי הכנה בארץ.

לפרטים על טיול

"Kilimanjaro is a place where ordinary people come to do something extraordinary. To leave their daily life and stand in a place between heaven and earth. A magical place in their Africa of their dream"

 ציטוט מתוך הסרט - Kilimanjaro – To the Roof of Africa​

מסלול רונגאי Rongai Route)) הוא השביל היחיד אשר מגיע אל פסגת קיבו (Kibo) מצפון, בצד הקנייתי של ההר. הנוף בו נחשב יפה יותר מזה שבמסלול מראנגו (Marangu Route) הוא קל יותר ממסלול מצ'אמה (Machame Route) ויש לו אחוזי הצלחה גבוהים בהגעה לפסגה. מסלול רונגאי הוא גם אחד מהמסלולים השקטים ביותר מכיוון והוא אינו נפגש בכל דרך אחרת עד שהוא מתאחד עם מסלול מראנגו לעלייה לפסגה. הירידה היא דרך מסלול מראנגו, בצד הדרום-מזרחי של ההר. מסלול זה אורך שבעה

יום 1: ת"א –שדה תעופה קילימנג'רו - מושי
המראה מת"א ב- 00:45, נחיתת ביניים באדיס אבבה. טיסת המשך ונחיתה בשדה  התעופה קילימנג'רו ב- 12:55 בצהריים. הסעה למלון בעיירה מושי.


יום 2: מושי – מרנגו
אחרי ארוחת הבוקר נסע למרנגו. נצא לסיור בכפר מקומי  שם נפגוש את התושבים המקומיים. את המשך היום נקדיש להכנות אחרונות לקראת המסע. לינה במלון במרנגו

 

יום 3: מרנגו – נגאר-נארמורו 1950 מ'- מערת רונגאי 2650 מ'
הבוקר נתחיל את מסע ההעפלה לקילימנג'רו. אחרי ארוחת הבוקר ניסע לשער הכניסה לפארק – נגאר-נארמורו (1,950 מ'), משם  נצא בהליכה למחנה סימבה (2,650 מ'). משך ההליכה כ- 3-4 שעות. הדרך עוברת בין שדות של תירס ותפוחי אדמה וממשיכה אל יער אורנים. בהמשך המסלול מתחיל לטפס בעקביות, אך בעדינות, דרך יער אשר מהווה בית למגוון של חיות ברדוגמת קוף הקילימנג'רו-קולובוס היפה. בהמשך, היער מתחיל להידלדל וניחשף אל נוף  המישורים הקנייתים. לינה במאהל. 

 

יום 4:מערת רונגאי 2650 מ'  - מחנה קילקווה 3500 מ' 
בבוקר נמשיך ונטפס עד ל"מערה השנייה" (Second Cave) (3,500 מ') מערת קילקווה. בדרך נהנה מהנופים הנהדרים של פיסגת קיבו. אחרי ארוחת צהריים, אנו נעזור את הדרך הראשית ונתחיל לטפס  לכיוון הפסגות המשוננות של המאוונזי (Mawenzi). בסוף היום נגיע אל המחנה שלנו ליד מערות קילקווה .(Kikelewa Cave) 
לינה במאהל.

יום 5: מחנה קילקווה 3500 מ'  - מחנה מאוונזי 4,300 מ'
יום טיפוס קצר, אך תלול במעלה ההר,  לצד נוף מדהים ופראי. משך ההליכה כ-4-5 שעות. היום נשאיר מאחורינו את הצמחייה, בדרכינו אל המחנה הבא לצד אגם מאוונזי (4,300 מ'), המחנה ממוקם לרגלי הפסגה המרשימה השנייה של הקילימנג'רו המאוונזי. אחר הצהריים תהיו חופשיות לנוח או לחקור את הסביבה כסיוע .להסתגלותכן. לינה במאהל. 

 

יום 6: מחנה מאוונזי  4,300 מ'

לאחר ארוחת בוקר נצא להליכה באזור המחנה על מנת לאפשר לגוף שלנו להתאקלם ולהסתגל לחיים בגובה.  נטייל באזור המחנה ונטפס לגובה 4,600 מ'. נשהה בגובה זמן מה ונרד למחנה. יום זה העשוי לתרום רבות ליכולת שלנו להעפיל אל הפסגה. לינה במאהל.

 

יום 7:מחנה מאוונזי  4,300 מ' - מחנה קיבו 4,700 מ'

היום נחצה את המדבר הירחי של ה'אוכף' בין המוואנזי וקיבו. נטפס לאיטנו למחנה קיבו (4,700 מ'), הליכה שאורכת כ-4-5 שעות. את שארית היום נבלה במנוחה לקראת העלייה אל הפסגה. לינה במאהל.

יום 8:מחנה קיבו 4,700 מ' – פסגת אוהורו  5,896 מ'– מחנה הורומבו – 3720 מ'
היום נעפיל אל פסגת הקילימנג'רו. נשכים קום ונצא לדרך ב- 01:00 בלילה, לטיפוס קשה ותלול לפסגת אוהורו – 5,896 מ'. הטיפוס יימשך כ- 7-8 שעות טיפוס.  
נתחיל בטיפוס איטי בחשכה על שביל סוויצ'בק Switchback Trail בדרכנו אל נקודת גילמן Gillman’s Point (5,685 מ') שעל שפת המכתש. ננוח שם זמן קצר ונצפה בזריחה המרהיבה מעל המאוונזי. משם נמשיך אל פסגת אוהורו ( 5,896 מ'). הדרך תעבור קרוב לקרחונים המרהיבים שעדיין תופסים את רוב שטח הפסגה. בפסגה, רגע  השיא של המסע, נתחבק כמובן נצטלם ולאחר התאוששות קלה  נתחיל את הירידה למחנה קיבו, כ- 2-3 שעות הליכה.  הירידה לקיבו (4,700 מ') היא מהירה באופן מפתיע. אחרי התרעננות קצרה נמשיך את הירידה, כדי להגיע למחנה האחרון שלנו בשמורה בהורומבו (3,720 מ'). זהו יום הליכה ארוך האורך כ-14-16 שעות, אך זהו גם היום המספק ביותר במסע. לינה במאהל.

 

יום 9:הורומבו - מרנגו - מושי
עם בוקר נמשיך בירידה לשער מרנגו (1,800 מ'). בדרך נעבור ביער גשם טרופי ונוכל ליהנות מיופי הצמחייה שבדרך. לאחר רישום קצר בשער מרנגו, נערוך טקס סיום קצר ותוכלו לקבל  את התעודות. בהמשך ניסע במושי. נתמקם במלון, מקלחת ראשונה ולאחריה יציאה לארוחת ערב חגיגית.

יום 10-11: מושי – שדה התעופה – חזרה לארץ 
היום נערוך סיור קצר בשווקים של מושי.  זה הזמן לקנות מעט מזכרות. לאחר ארוחת צהרים ניסע לשדה התעופה בקילימנג'רו ונמריא אל אדיס אבבה ומשם לת"א.

מומלץ לצפות בסרט זה:  Kilimanjaro – To the Roof of Africa​

מחיר הטיול: 

מועד הטיול: 

/

 

מחיר הטיול כולל

מועד הטיול: 25.6-3.7.19

מחיר הטיול: 1050 תוספת לחדר ליחידה: 500

מחיר הטיול איננו כולל

מועד הטיול: 25.6-3.7.19

מחיר הטיול: 1050 תוספת לחדר ליחידה: 500

הערות כלליות

מועד הטיול: 25.6-3.7.19

מחיר הטיול: 1050 תוספת לחדר ליחידה: 500