Mongolian Woman

 טיול נשים מיוחד למונגוליה

טיול מסוג שונה לארץ שונה, מונגוליה ארץ הנוודים והמרחבים האין-סופיים. אין עוד מקום כזה בעולם. אם את רוצה לחוות משהו אחר ולטייל בצורה שונה, זה הטיול עבורך. טיול מקיף במונגוליה, מהדיונות הענקיות בגובי בדרום ועד לבני שבטי האיילים בצפון. הצטרפי למסע שיאפשר לך לחוות מקרוב את מדינה מיוחדת זו 28.7-11.8.19 (15 ימים) 

טיול לאוהבות החופש, המרחבים הפתוחים, להרפתקניות, לסקרניות, לאוהבות האדם 

לפרטים על טיול
לפרטים על טיול

יום 1: 28.7.19 תל-אביב  - אולן בטור - יום א'
היום נצא בטיסה מתל-אביב דרך מוסקבה לאולן בטור.


יום 2: 29.7.19 אולן בטור  - יום ב'
בשעות הבוקר ננחת באולן בטור, בירתה של מונגוליה. את היום נקדיש לביקור בעיר. נצא לסיור בשוק השחור, הססגוני, שבו ניתן למצוא מגוון סחורות מכל הסוגים, הנמכרות לנוודים ותושבי הבירה. נמשיך לביקור במוזיאון הלאומי המונגולי, שם נקבל סקירה על תולדות מונגוליה, נסתובב בכיכר המרכזית, "ג'ינגיס חאן", שם נמצא בניין הפרלמנט המקומי. המשך סיור, ארוחת ערב ולינה באולן בטור.

יום 3: 30.7.19 אולן בטור -  ה"סטופה הלבנה" אולזיט סום - יום ג'
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל עבר מדבר גובי. בדרך נוכל ליהנות ממראות של עדרי סוסים וצאן, מאוהלי גרים, האוהלים בהם מתגוררים הנוודים ומהמרחבים הפתוחים. היעד שלנו הוא ה"סטופה הלבנה", שנמצא באולזיט סום, אתר בן יותר מ-10 מיליון שנה. התושבים המקומיים כינו בשם זה צוק סלע מרשים, שנראה למרחוק כמו סטופה לבנה. המדרון העצום שפונה מזרחה, נראה מרחוק כמו חורבות של עיר העתיקה. אזור מרשים ומיוחד. בצוקים שבמקום ניתן לראות שכבות סלע במגוון צבעים שונים. לינה וארוחת ערב במחנה גרים.

יום 4: 1.8.19 עמק יול – עמק העיט המזוקן - יום ד'
הבוקר ניסע אל בעמק יול, הקרוי גם עמק העיט, מאחר שזה מקום משכנו של ה"עיט המזוקן". נצא לטיול רגלי בעמק, שבו מימי החורף ועד ימי הקיץ המאוחרים, נמצא קרחון גדול. מראה ייחודי. תופעת טבע ייחודית למדבר. לינה וארוחת ערב במחנה גרים באזור.  

יום 5: 2.8.19 דיונות החולות המזמרים – רכיבה על גמלים – יום ה'
לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל אזור הדיונות הגדולות במדבר גובי הדרומי. אלו הן הדיונות הגדולות ביותר במונגוליה, שמגיעות עד לגובה של 300 מ'. נצא לרכיבה על גמלים דו- דבשתיים לאזור הדיונות. לאחר מכן נבקר אצל משפחה של מגדלי עדר גמלים, שם נתוודע אל אורחות חיי הנוודים. לינה וארוחת ערב במחנה גרים.

ימים 6: 3.8.19 הצוקים הבוערים - אונגי – יום ו'
הבוקר ניסע אל אזור באינזאג, "הצוקים הבוערים". האזור מפורסם בשל צוקי החול המדהימים, שיוצרים נוף פראי, שקשה לתאר במילים. המקום מפורסם גם בשל היותו בית הקברות הגדול ביותר של דינוזאורים. במקום נמצאו הממצאים הפלאונטולוגיים החשובים ביותר של המאה האחרונה.
נמשיך בנסיעה אל נהר אונגי שלידו, בעבר, היה מנזר עתיק. נבקר במקום ונישאר ללון במחנה הגרים הסמוך. במקום נוכל ליהנות ממשחקים מונגולים מסורתיים.

יום 7: 4.8.19 חרחורין בירת האימפריה המונגולית העתיקה - יום ש'
לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך בנסיעה אל העיר חרחורין, בירתה העתיקה של האימפריה המונגולית, מהמאה ה-13. בדרך נהנה מהנוף המשתנה ממדברי למחצה לירוק ומיוער. נערוך סיור בחרחורין, נבקר במנזר ארדנה-זואו, המנזר בעל 108 הסטופות, שהוא גם המנזר העתיק ביותר במונגוליה, ובמוזיאון המקומי, ונערוך סיור בעיר. לינה וארוחת ערב במחנה גרים בחרחורין.

יום 8: 5.8.19 חרחורין – מעינות המים החמים צנחר – יום א'
היום ניסע אל מחוז ארחאנגאיו אל אזור המעיינות החמים צנחר. מעיינות הגופרית יוצאים מעומק מהאדמה (300 מ') ב-70 מעלות צלזיוס. תוכלו להירגע בבריכות החיצוניות החיצונית החמות. לינה וארוחת ערב במחנה הגרים במקום.

יום 9: 6.8.19 הר הגעש חורגו והאגם הלבן תרחין – יום ב'
נצפין אל הר הגעש הכבוי חורגו ואל אגם תרחין המכונה "האגם הלבן" אותו סובבים הרי חנגאי, שגובהם מגיע ליותר מ-3000 מטרים. נצא ברכיבה על סוסים לצפות בלוע הר הגעש המרשים. את הלילה נעביר במחנה גרים לצד האגם הלבן, שם תוכלו לצפות בעופות מים וציפורים. 

יום 10: 7.8.19 ביקור אצל משפחת נוודים – יום ג'
לאחר ארוחת הבוקר ניסע להתארח אצל משפחת נוודים שמגדלת סוסים. בביתם נזכה לאירוח מונגולי חם. נחווה מקרוב את אורחות חיי הנוודים ואף נוכל לקחת חלק בחיי היומיום שלהם. בערב נוכל ליהנות מברביקיו מונגולי אותנטי ולצפות באופן הכנתו המיוחד. את הלילה נעביר באוהלים או בגרים לצד בני המשפחה.

יום 11: 7.8.19 מורון בירת מחוז חופסגול – יום ד'
היום נצא למורון, בירת מחוז חופסגול הצפוני. נערוך סיור בעיר ואם הזמן יאפשר נבקר במוזיאון המקומי. בערב נצא לארוחת ערב, ובלילה תוכלו ליהנות מלינה בבית מלון מקומי.

יום 12: 8.8.19 שמורת טבע חופסגול וביקור אצל שמאן מקומי – יום ה'
אחרי ארוחת הבוקר ניסע אל אגם חופסגול, אגם המים המתוקים הגדול והעמוק במונגוליה. האגם המוקף בהרים מרהיב ביופיו. נצא לטיול סביב האגם ונהנה מהטבע ומהנוף. נבקר אצל שמאן מקומי, נראה מה שמאן עושה ואיך הוא חי. ארוחת ערב ולינה במחנה גרים לצד האגם.

יום 13: 9.8.19 ביקור אצל בני שבט רועי האיילים – יום ו'
היום נשוט בסירות אל בני שבט רועי האיילים, היחידים ששרדו, הגרים במעבה יער הטייגה. בני השבט בייתו את האיילים, הם מגדלים ורוכבים עליהם, משתמשים בחלב שלהם ומנצלים את עורותיהם. המפגש עם בני השבט הוא חוויה ייחודית ויוצאת דופן. לינה וארוחת ערב במחנה גרים. 

יום 13: 10.8.19 מורון - אולן בטור – יום ש' 
ניסע חזרה למורון ומשם נטוס לאולן בטור. אחה"צ נצפה במופע פולקלור מונגולי מרהיב ומושקע, ובערב נצא למסעדה לארוחת סיום. לינה באולן בטור.

יום 14: 11.8.19 אולן בטור – תל אביב – יום א'
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה למוסקבה ומשם לתל-אביב.

 

IMG_4488.JPG
 
bird.jpg

מועד הטיול: 28.7-11.8.19

מבצע הרשמה מוקדמת - 150$ הנחה לנרשמות עד ה- 15.2.19

מחיר הטיול כולל

•    2 לילות במלון 4 כוכבים באולן בטור
•    1 לילה במלון מקומי.
•    9 לילות לינה במאהלי גרים לתיירים.
•    1 לילה – לינה אצל משפחה או באוהל.
•    כלכלה מלאה במונגוליה. (3 ארוחות ביום)
•    רכבי 4 - 4Xטויוטה או היונדאי. 4 נוסעות ברכב.
•    מדריך מקומי דובר אנגלית.
•    טיסה פנימית: ממורון לאולן בטור.
•    כניסות לכל האתרים.
•    רכיבה על גמל וסוסים.
•    טיפים לנותני השירות המקומי (פרט למדריכה מקומית)

מחיר הטיול איננו כולל

•    ביטוח רפואי – כולל פינוי בהטסה - חובה!
•    ויזת כניסה למונגוליה – מונפקת בשדה תעופה כרגע לישראלים ללא תשלום.
•    חיסונים
•    הוצאות בעלות אופי אישי וכל שירות שלא נכלל בתוכן המפורט.
•    טיפ למדריכה ונהג מקומי.
•    כל הוצאה אחרת שאיננה כלולה ב"מחיר כולל".

הערות כלליות

•    טיול למונגוליה הוא טיול מסוג שונה, מה שעושה את הטיול לכה מיוחד. פרט לאולן בטור המודרנית, זוהי מדינה של נוודים המתגוררים בגרים (יורטות). מדינה גדולה עם צפיפות האוכלוסין הנמוך בעולם. ברוב המדינה אין כבישים, והנסיעה היא על דרכי עפר. הלינה היא במאהלי גרים לתיירים. ברוב המקומות פרט לערים ועיירות המחוז אין תקשורת. יש להיות מוכנות לכך. 
•    במונגוליה לא ניתן להבטיח כל יום ירקות ופירות. יש להבין שעם נווד לא ניזון על חקלאות. נשתדל לעשות כמיטב יכולתנו לשלב בארוחות פירות וירקות. יש להיות ערוכות לכך.
•    הלינה במחנה גרים בין 4-2 נשים בגר. במחנות אלו השירותים נמצאים במבנה חיצוני. בכל גר תהיה הסקה במידת הצורך. סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ"י החלטת המארגנים עקב אילוצים שונים.
•    מונגוליה היא מדינות בעלות מאפיינים של עולם שלישי. אנחנו עושים הכול על מנת שתקבלו את השירותים הטובים ביותר, אך למרות זאת ייתכנו בעיות לא צפויות. על הנוסעת לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות מסוג זה. מלווי הקבוצה ידאגו לעשות כמיטב יכולתם על מנת שאירועים אלו לא יפגעו במהלך הטיול.
•    אסימון רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה למזמינה.
•    עליכן לבדוק במרפאת מטיילים לגבי חיסונים למונגוליה.
•    הביטוח לטיול זה צריך לכלול ביטוח אתגרי (לרכיבה על הסוסים וגמלים), וכן איתור חילוץ והצלה.

 
 
 
רוצה להירשם לטיול? שלחי אלינו את פרטייך ונשלח אליך את טופסי ההרשמה