טיול נשים לנפאל - אביב 2017 

Himalaya Woman

טיול נשים  לנפאל

רוצה חוויה מסוג שונה, כזאת שתיקח אותך אל עולם אחר? חיים אחרים? רוצה להכיר מקרוב את האוכלוסייה המקומית, לשהות בכפר ציורי במרכז נפאל שעדיין לא נפגע מהתיירות הממוסחרת? לטייל בין נופים מדהימים על רקע פסגות ההימליה המושלגות? 
בואי אתנו לנפאל ותזכי בחוויה של פעם בחיים טיול בדגש על טבע, נופים מעוררי השראה והיכרות מקרוב עם האוכלוסייה המקומית. בקבוצה קטנה וביחס אישי 20.4-3.5.17  (14 ימים) 
* חלק מדמי הטיול שלך תורמים לרווחת הקהילה, למימון החינוך והבריאות בכפרים בהם נבקר.

לפרטים על טיול

יום 1: תל - אביב -קטמנדו 
ניפגש בשדה התעופה ונטוס לקטמנדו.
  ​

יום 2: קטמנדו 
בבוקר ננחת בקטמנדו, בירתה של נפאל. המפגש הראשוני עם העיר הוא חוויה מיוחדת. הכל שונה. המראות, הריחות הצבעים, הקצב. קטמנדו של היום היא עיר סואנת. נתמקם במלון, באזור הטאמל ונצא לסיור בעיר. נבקר במקדש סוואיאמבונת, המוכר בפי כל כמקדש הקופים. מהמקדש נצפה על עמק קטמנדו. בערב תוכלו להסתובב בטאמל, אזור החנויות והמסעדות בקטמנדו.

 

יום 3: קטמנדו - פתאן - בקטפור 
אחרי ארוחת הבוקר נסע לפתאן בירתה העתיקה של נפאל. נבקר בכיכר הדורבר המרהיבה ובמקדש הזהב וכן נתנסה בריפוי באמצעות קערות טיבטיות. נמשיך משם לבקטפור המרשימה, שהוכרזה כאתר מורשת עולם של אונסק"ו. בבקטפור נבקר במקדשים המקומיים הפזורים בעיר, נסתובב ברחובות העתיקים מרוצפי האבן, נבקר בשוק החרסים, נצפה בחלון הטווס העתיק ובאומני העץ. אחה"צ  המאוחרים נחזור לקטמנדו.

 

יום 4: קטמנדו –רפטינג על הטריסולי - פוקרה
הבוקר נצא לפורקה. בדרך נעצור לרפטינג על נהר הטריסולי. אל פוקרה נגיע לקראת הערב.

 

יום 5 פוקרה- סרנגוט – יוגה לרגלי ההימאליה 
נשכים קום וניסע לסרנגוט לצפות בזריחה על הרי ההימאליה. אחרי הזריחה תשתתפו בשיעור יוגה אל מול נוף עוצר נשימה. מסרנגוט ניסע לביקור במחנה פליטים טיבטי, נבקר במקדש שבמקום ובמפעל אריגת השטיחים המקומי. אחה"צ נצא לסיור ברובע העיר של המקומיים. אחה"צ נצא לשייט על נהר הפיו-טל.

 

יום 6 : פוקרה – בני – בנסקרקה 

היום יוצאים לטראק. ניסע לישוב בני, בדרך ירוקה ומתפתלת בין ההרים ולאורך נהר הקאלי גנדקי. היעד הראשון הוא הכפר בנסקרקה בגובה 1560 מטר. זהו כפר מאגרי יפהפה באמצע יער רודודנדרון שוצף ביובלים קטנים. תושבי המקום מגדלים מנדרינות ותפוזים ומומחים בייצור דבש. בכפר נלון אצל משפחות מקומיות.

 

יום 7: בנסקרקה – ננגי  

היום נצא לכפר ננגי שנמצא בעמק המוקף ביערות. הנופים הנשקפים מהכפר הם עוצרי נשימה. ניתן לראות משם את פסגות הדאולגרי והאנפורנה המושלגות. בכפר גרים כ-800 תושבים רובם מהשבט הפון המאגרי. הלינה בלודג' המקומי.

 

יום 8: ננגי 

היום נצטרף לקבוצת הנשים שעובדת בפרוייקט הנייר ונכין נייר מעץ הלוקטה. נבקר בבית הספר, בחוות הפטריות המקומית ונראה כיצד מגדלים את פטריות השיטאקי. אחה"צ נצא לשדה ביחד עם הכפריים המקומיים ובערב יתקיים מפגש עם כפריים מקומיים שיספרו לנו את סיפור חייהם.

 

יום 9: ננגי- מוחרה 

לאחר ארוחת הבוקר נתכונן ליציאה לטראק למוחרה. בדרך נעבור דרך יערות, נצעד על צלע ההר ונשקיף על נופים מדהימים. פה ושם נראה מקומיים עובדים במרעה או בשדה ונגיע למוחרה שנמצאת בגובה 3360 מטר. מהמקום נשקף נוף עוצר נשמה על יותר מ-20 פסגות של ההימאליה ביניהן: אנאפורנה, דאולאגרי, מצ'אפוצ'רה. במוחרה נתאכסן בלודג' שנבנה על ידי תושבי ננגי. בערב נשב ליד התנור ונעביר ערב חוויתי בצוותא. * מי שלא מעוניינת או שלא יכולה לצאת לטראק זה, יכולה להישאר בכפר או לצאת לטיול חלופי של יום או יומיים באזור.

 

יום 10: מוחרה – ננגי 

את היום נפתח בזריחה מעל פסגות ההימאליה. מוחרה היא מקום תצפית מדהים לזריחה. ארוחת בוקר ואחריה נתחיל לחזור לננגי. בדרך נעבור דרך בכפר השכן רמזי. לננגי נגיע בשעות אחרי הצהרים המוקדמות.

 

יום 11: ננגי 

היום נבקר במשתלה של מוטי, גורקה ששירת בצבא האנגלי ונכיר את הצמחים המקומיים. מוטי בן ה-70 יספר לנו סיפורים ומובטח לכן שלמרות שאתן נשים הוא יקרא לכן sir. משם נמשיך לטיול ביער הקדוש ממנו אין גוזמים ואין אוספים דבר. נראה את המקדש המקומי ונשמע סיפור על הפסטיבל המקומי המתקיים ביער פעם בשנה. אחרי הצהרים נשתתף בחגיגת ריקודים מסורתיים בכפר.

 

יום 12: ננגי- פוקרה

הבוקר נעזוב את ננגי ברגל , נפרד מהמראות המרהיבים של ההימליה ונמשיך בג'יפ בדרך הררית יפהיפיה, לבני. מבני נמשיך באוטובוס עד פוקרה. ארוחת סיום משותפת.

 

יום 13: פוקרה – קטמנדו - פשופאתינאת - בודנאת 

הבוקר נצא בטיסה קצרה מפוקרה נמשיך משם לפשופאתינאת שם נמצא המקדש ההינדי הקדוש בנפאל. במתחם ישנם גאטות, מבנים עתיקים, סאדואים צבועי פנים ואתר לטקסי שריפת גופות. נמשיך לעיירה השכנה בודנאת שם נמצאת סטופת בודאנת, הגדולה והמרשימה - אתר מקודש לטיבטים הגולים בנפאל. נראה את מנזרים  הטיבטיים ונבקר בבית ספר לציורי טאנקה. אחרי הצהרים נחזור לקטמנדו.

 

יום 14: קטמנדו – תל אביב 

נצא מקטמנדו  בטיסה לישראל אליה נגיע בלילה.

מחיר הטיול: 

מועד הטיול: 

מחיר הטיול כולל

מועד הטיול: 25.6-3.7.19

מחיר הטיול איננו כולל

מועד הטיול: 25.6-3.7.19

הערות כלליות

מועד הטיול: 25.6-3.7.19

 
 
 
 
רוצה להירשם לטיול? שלחי אלינו את פרטייך ונשלח אליך את טופסי ההרשמה