Ehiopian Woman

טיול נשים לאתיופיה

טיול נשים מיוחד לצפון אתיופיה. מהמראות המדהימים במדבר דנקיל שלא תוכלו לראות בשום מקום אחר בעולם: מדבר, אגם והרים של מלח ואגמי גופרית, לכפרים אותנטיים, לאקסום שבה טוענים שנמצא ארון הקודש וששם גרה מלכת שבא. ללליבלה, "ירושלים החדשה", שם מצויות הכנסיות החצובות בסלע, פלא עולמי, שלידן מתקיימות תפילות שכה מזכירות תפילה יהודית. מהרי סמיון המופלאים, למקור הנילוס הכחול. טיול מלא בחוויות, למדינה מיוחדת, שנרקם בהקפדה רבה.  זהו טיול פיילוט הפתוח לנשים שטיילו איתנו בעבר ולחברותיהן בלבד. 23.2-5.3.20  (13 ימים)

לפרטים על טיול
לפרטים על טיול

יום 1: ת"א – אדיס אבבה – מקלה 23.2.20 (יום א')
הבוקר נצא בטיסה לאתיופיה. אחרי הנחיתה באדיס אבבה, נמשיך בטיסת המשך למקלה, עיר בצפון מזרח אתיופיה, בירת מחוז תיגראי. לאחר שנתמקם במלון נצא לארוחת ערב משותפת. (ע.)


יום 2: מקלה – ביר אלה - חאמד אלה 24.2.20 (יום ב')
לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו למדבר דנקיל, אחד המקומות החמים והקשים למחייה בעולם. המדבר נמצא לאורך השקע הסורי אפריקאי. בדרכינו נעצור בכפר ביר אלה ונצפה בשיירות הגמלים הארוכות שנושאות את המלח שכרו בני שבט האפר, ממדבר המלח.  תוכלו ללוות מעט ברגל את השיירות. נמשיך אל ימת המלח אסלה שם נצפה בשקיעה המדהימה במדבר. את הלילה נעביר באיזור חאמד אלה במחנה אוהלים שיוקם עבורנו. (ב.צ.ע.) 


יום 3: חאמד אלה –  שקע דלאול- הרי המלח – וורקו 25.2.20 (יום ג')
לאחר שנצפה בזריחה על המדבר ובשיירות הגמלים, נצא לשקע דאלול, אחד המקומות הציוריים בעולם. השקע נמצא כ- 100 מ' מתחת לפני הים. במקום השקע היה פעם הר געש שקבור כיום מתחת לשכבות של מלח. באזור - אגמי גופרית מבעבעים, הרי מלח ונופים שנותנים תחושה של יקום אחר. בתום הסיור נצא מהמדבר וניסע לוורקו,  שם נלון בלודג' אקולוגי מיוחד. (ב.צ.ע.)


יום 4: וורקו –אקסום – 26.2.20 (יום ד')
בבוקר ניסע לבקר את אחת הכנסיות תיגריות החצובות בסלע. נמשיך בדרכינו לצד הנופים המרהיבים של הרי עדווה עד לאקסום. בדרך נעצור לביקור במקדש הקדם-נוצרי ביהא, וכן, נבקר בכפר מקומי.
אקסום, בירתה העתיקה של ממלכת אקסום החזקה, היא כבת 3,000 שנה. היא ממוקמת בגובה 2,130 מ', ומהווה את המרכז החשוב ביותר לנוצרים האתיופיים. לפי האגדה זה היה מקום מושבה של מלכת שבא. נבקר בפארק בו מצויים אסטלות, עמודי אבן חרוטות, שהגבוה בהן מגיעה ל-24 מ'. אבנים אלו הן בנות אלפי שנים. נמשיך לכנסיית סנט מרים מציון בו לטענת המקומיים נמצא ארון הברית, ונמשיך לאתר דונגור, הידועה בכינויו ארמון מלכת שבא. בסוף היום נוכל לבקר בחנויות בו תוכלו למצוא עבודות יד מקומיות. לינה באקסום (ב.צ.ע.)

יום 5: אקסום - לליבלה – 27.2.20 (יום ה')
הבוקר נמשיך את סיורנו באקסום ובשעת הצהרים נצא בטיסה ללליבלה. נצא לסיור בכנסיות המפורסמות שנחצבו בסלע וולקני במאה ה-12, ביוזמת המלך לליבלה, אשר רצה לבנות באתיופיה העתק של ירושלים. זו הסיבה שהמקום נקרא גם "ירושלים החדשה". האתר הוכרז כאתר מורשת של אונסק"ו. הכנסיות והאתרים במתחם נקראים על שם אתרים בירושלים. בכנסיות נוכל לצפות בתפילה שמזכירה תפילה יהודית.
לאחר הסיור נלך לבקר בית מקומי, שם נתוודע אל תהליך הכנת הבירה המקומית הקרויה "טלה", העשויה מטף. לינה בלליבלה. (ב.צ.ע.)


יום 6: לליבלה -28.2.20 (יום ו') 
הבוקר נשכים קום ונצא לצפות בתפילות הבוקר בכנסיות החצובות בלליבלה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לכנסיית אשטון מרים החצובה בסלע, כנסיה מהמאה ה-13, הנמצאת בגובה של כ-4,000 מ'. הדרך אליה היא רגלית, נהלך לצד עולי רגל בדרך ממנה ניתן להשקיף על נוף עוצר נשימה. 
את הערב נבלה במסעדה מקומית המגישה את הטג', יין מקומי העשוי מדבש, וכן, נוכל ליהנות ממוסיקה מסורתית וריקודים אתיופיים מקומיים.(ב.צ.ע.)

יום 7: לליבלה -גונדר 29.2.20 (יום ש') 
הבוקר נצא לסיור בשווקים של לליבלה ונוכל להתוודע אל חיי היום יום של המקום. ניסע לשדה תעופה ונצא בצהרים בטיסה לגונדר, העיר השנייה בגודלה באתיופיה. העיר שמשה בעבר כבירתה של הקיסרות האתיופית ומכונה "קמלוט של אפריקה". הקיסרים בנו בה משך מאות שנים ארמונות, כנסיות ומצודות רבות. רוב היהודים שעלו לארץ מאתיופיה התגוררו בסביבתה. 
אחרי הצהרים נצא לסיור בעיר ונבקר במתחם הארמונות של הקיסר פאסילידיס, בכנסיית "דברה בירהאן סלאסי" מהמאה ה-17 ונמשיך ליהנות מיופי העיר. לינה בגונדר (ב.צ.ע.)


יום 8: גונדר – שמורת הטבע הרי סמיון 1.3.20 (יום א') 
הבוקר ניסע לשמורת הרי סמיון. נצא לטיול רגלי בשמורה  כדי ליהנות מהמראות המרהיבים של האיזור. כאן נוכל לצפות בזן האנדמי של קופי הג'לאדה השעירים, בצמחיה המיוחדת שבאיזור ובזני ציפורים רבים. את הלילה נעביר בלודג' במקום. (ב.צ.ע.)

יום 9: שמורת הטבע הרי סמיון – גונדר  2.3.20 (יום ב') 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכפר ארגין, שם נצא לסיור רגלי של כ-2-3 שעות ונחווה את חיי הכפר והמסורת המקומית. נראה כיצד התושבים מעבדים את האדמה, מכינים את האינג'ירה מקמח הטף, וכן נשתתף בבונה, טקס הקפה המסורתי. נמשיך משם לכפר וולקה, כפר של הפלאשמורה, בו גרו עד עליתם לארץ כמה מאות יהודים. בכפר נבקר בפרויקט המכשיר נשים לעסוק בעבודות יד לפרנסתן. הנשים עוסקות בשזירת סלים, קדרות ורקמה. לינה בגונדר. (ב.צ.ע.)

יום 10: גונדר – אגם טאנה - בהר דר  3.3.20 (יום ג') 
היום ניסע אל העיר בהר דר שעל גדות אגם הטאנה, שנמצא בגובה של כ-1,800 מ'. בדרך נעבור דרך גבעות מיושבות בכפרים ציוריים. נעצור לביקור בקהילת אאורמבה, שנוסדה בשנת 1980, במגמה לפתור בעיות כלכליות של אנשי האזור. כ-400 חברי הקהילה חיים בצורה שוויונית כבקיבוץ ומתפרנסים בעיקר מאריגה.
אחרי הצהרים נצא לשייט על אגם טאנה. נבקר בחצי האי זגה, במספר כנסיות, המפורסמות בזכות ציורי הקיר המרשימים, נטייל בין מטעי קפה ונראה את מקור הנילוס הכחול. לינה בבהר דר (ב.צ.ע.)

 

יום 11: בהר דר -  מפלי הנילוס הכחול  4.3.20 (יום ד') 
בבוקר ניסע לבקר במפלי הנילוס הכחולים. נלך כ -1.5 ק"מ ונחצה את  הנהר מעל  הגשר הפורטוגזי מהמאה ה -17 ונגיע אל נקודת התצפית על המפלים. נשוט בסירת מנוע על הנילוס חזרה לכפר טיס אבי, שם נערוך ביקור קצר. 
נחזור לבהר דר, שם נצא לסיור לשוק המקומי, בו נוכל למצוא  כלי חרס, בגדים ארוגים מסורתיים, בעבודת יד שונות ועוד. לקראת ערב נצפה בשקיעה היפה על הנילוס מגבעת בזוויט. לינה בבהר דר. (ב.צ.ע)


יום 12: בהר דר -  אדיס אבבה – תל אביב  5.3.20 (יום ה') 
הבוקר מוקדם נצא טיסה מבהר דר אל אדיס אבבה. נצא לסיור בבירתה של אתיופיה. נבקר בשוק הפתוח הגדול באפריקה המרקטוס ובמקומות נוספים בעיר. ניסע אל שדה התעופה ונצא אחה"צ בטיסה לישראל. ננחת בלילה בארץ (ב.צ.)

 

 
bird.jpg

מועד הטיול: 23.6-1.7.20

מבצע הרשמה מוקדמת - 120€ הנחה לנרשמות עד ה- 15.2.19

מחיר הטיול כולל

•    טיסות בינ"ל לפונצ'אל וחזרה.
•    לינה בבית מלון 5* בפונצ'אל.
•    ארוחות בוקר.
•    3 ארוחות ערב.
•    ארוחות צהרים ארוזות  לימי הטיולים הרגליים.
•    כל הפעילויות המוזכרות בפרטי הטיול.
•    דמי כניסה לכל האתרים.
•    תחבורה מקומית בהתאם לגודל הקבוצה.
•    מלווה ישראלית ומדריכת טרקים מקומית דוברת אנגלית.
•    תשר לנותני השירותים המקומיים (פרט למדריכה המקומית).

מחיר הטיול איננו כולל

•    ארוחות שלא מוזכרות בפרטי הטיול. 
•    שתייה.
•    ביטוח בריאות ומטען – חובה.
•    הוצאות בעלות אופי אישי וכל שירות שלא נכלל בתוכן המפורט.
•    כל הוצאה נוספת שאיננה מוזכרת בסעיף "מחיר הטיול כולל".

הערות כלליות

•    הטיול מותנה במינימום 10 משתתפות ומקסימום 16 משתתפות

•    המחיר הוא ליוצאות ושבות יחד בטיסות של הקבוצה. טיסה שלא במסגרת הקבוצתית תחויב בתשלום דמי פיצול,  מותנה בהשגת המקום לתאריך השינוי.
•    במידה ותחול עלייה במחירי הדלק / מיסי הנמל תחול עלייה במחיר הטיול בהתאם לדרישת חברת התעופה.
•    סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ"י החלטת המארגנים עקב אילוצים בשטח ולהחלטת המדריך.


• בתנאי ההתקשרות פרטי הטיול המלאים המופיעים בטופסי ההרשמה שיישלחו אליכן הם המחייבים.

 

 
 
 
רוצה להירשם לטיול? שלחי אלינו את פרטייך ונשלח אליך את טופסי ההרשמה